MID European TeamGym Championships 2023

20.11.2023

V polovině listopadu se konalo, již dlouho očekávané Mistrovství Evropy v Itálii, bez účasti skandinávských států, kde vyrazil tým ve složení: Kristina Gřesová, Vanda Gřesová, Lucie Kojecká, Alžběta Geblová, Sebastián Adamus, Antonín Vašák, Damián Peřina, Jakub Brettschneider, náhradnice Eva Petrušková , mladší člen týmu Petr Roman a trenérky Vendula Henychová a Petra Tobiášová.

Do italského Lignana Sabbiadora jsme vyjeli 16. listopadu autobusem, který s námi sdílel tým z Brna a Ostravy. Vícero míst však zaplnil náš oddíl, protože kromě reprezentantů a trenérek nás doplnil skvělý fanklub rodičů a příbuzných. Po dlouhé cestě jsme byli ubytovaní přímo v kempu v blízkosti závodní haly.

Páteční volné dopoledne i odpoledne jsme strávili procházkou po blízkém okolí. Večer jsme měli trénink, kde jsme si odzkoušeli všechny tři nářadí. V sobotu probíhal závod juniorských kategorií, kterého se zúčastnily i dva české týmy, kterým jsme vytvořili se zbylými třemi týmy pořádný kotel.

V neděli byl závodní den seniorských kategorií, včetně našeho mix týmu. V rozcvičovacím čase jsme z důvodu zranění museli následně do závodu nastoupit s bodovou srážkou. Závod jsme zahájili na trampolíně, kde jsme ve společné řadě předvedli dvojné schylmo s obratem. Druhá série obnášela jednoduchá i dvojná salta s obraty 540°. Ve třetí sérii přes stůl jsme zaznamenali sklouznutí rukou a bohužel nepředvedení daného prvku s nejvyšší obtížnosti. Druhé nářadí v pořadí byla pohybová skladba, která se nám všem moc líbila. Obtížnost byla uznána bez dvou a půl desetin plná, která týmu zajistila třetí nejvyšší ohodnocení ze všech 41 týmů ve všech kategoriích, které se soutěže zúčastnilo. Závěrem byl tumbling, kde jsme bohužel nesplnili společnou řadu vpřed. Ve druhé a třetí sérii byly předvedeny i dvojná salta vpřed i vzad. Z 12 předvedených skoků došlo k jednomu pádu.

Náš výsledek však nestačil na lepší než 6. místo a za sebou jsme nechali týmy z Francie, Nizozemí a Německa. Především jsme byli spokojení z toho, že všechny naše úrazy se nezhoršily a domů jsme odjeli ve stejném zdravotním stavu. Výlet jsme zakončili večerním banquetem, kde se na parketu společně roztančilo všech 12 států.


Děkujeme za reprezentaci nejen našeho oddílu, ale také Města Frýdek - Místek a České republiky. Také děkujeme za finanční příspěvek Městu FM a Vraťme děti ke sportu.