MČR Teamgym Olomouc 2019

23.05.2019

10 - 11.5.2019 jsme se zúčastnili mistrovství ČR v teamgymech, které se konalo v Olomouci. Náš oddíl reprezentovaly mladší dívky v Junior I, chlapci v Junior II, starší dívky v Junior II a také MicroTeam s našimi středoškolačkami. 

Za tým dívek Junior I cvičila: Maruška Bardoňová, Maruška Bystroňová, Nela Lukáčová, Ema Švecová, Nela Eliášová, Ela Pohludková, Terka Chudíková a Niki Budačová. V této kategorii byla obrovská konkurence a holky se musely poprat se 17-ti týmy. Svůj závod začaly na akrobatických řadách, na kterých ukázaly svou kvalitu i obtížnost řad. Následovala pódiová skladba, která má v teamgymech jednu z nejdůležitějších rolí, bohužel děvčatům se nezdařila, tak jak by si přály. Posledním nářadím byla trampolína, kde holky opět zaválely a mohly se tak radovat ze svého výkonu. Scházel malinký krůček k umístění na stupních vítězů. Děvčata nakonec skončila na neoblíbeném čtvrtém místě, přesto to byl krásný výsledek v takové konkurenci.

Chlapci Junior II byli ve složení: Jan Provazník, Damián Peřina, Kuba Brettschneider, Kája Delong, Vašek Svoboda, Peťa Roman a Adam Moskva. Závod začali na trampolíně, kde od minulých závodů zvýšili obtížnost a předvedli toporné 540. Pouze s jedním pádem se chlapcům skoky podařili a byli se svým výkonem spokojení. Následovala pódiová skladba, za kterou kluci získali velký aplaus diváků. Posledním nářadím byly akrobatické řady, kde závodníci předvedli velmi obtížné skoky, ve kterých se našlo pár chyb. Jakožto jediný chlapecký tým v ČR se naši kluci umístili na 1.místě. 

V Junior II dívky závodila: Naty Závodná, Vanda Gřesová, Kája Bužková, Sabi Vančová, Lucka Kojecká, Terka Brynychová, Bětka Geblová, Barča Hylská, Eliška Verlíková a Kiki Macháčková. Svůj závodní den odstartovaly na pódiové skladbě, která se dívkám povedla a měly z ní radost. Následovaly akrobatické řady, kde bylo jen malinké zaváhání v technice. Jako poslední byla trampolína, která se obtížnostně zvýšila a mohly jsme vidět první dvojné salto v Junior II za náš oddíl. Radost holek po závodech byla nepopsatelná, protože se jim vše podařilo a po dlouhé době zaskákaly své závody bez pádů. Za svůj pěkný výkon byly oceněny bronzovými medailemi v konkurenci 14 týmů. 

Posledním družstvem, které nás reprezentovalo byl MicroTeam ve složení: Verča Papalová, Terka Pohludková a Kiki Gřesová. Dívky se předvedly pouze na dvou nářadích a to na trampolíně a akrobatických řadách, kde taky svůj závod začaly. Sice bez pádu, ale s menšími chybičkami se proskákaly akrobou. Na trampolíně nám holky předvedly dvě dvojná salta, ze kterých bohužel byly dva pády, ale i přesto si dívky závody užily a skončily na 3. místě. 

Gratulujeme! Na videa se můžete podívat zde.

Vaše trenérky :)

Foto a video zde