MČR Doubí u Třeboně

27.05.2019

Republiková soutěž, která se konala 17.-19.5, se každoročně pořádá ve sportcentru v Doubí u Třeboně, kde je pro děti skvělý areál se sportovním vyžitím. Soutěž byla rozdělena do dvou dnů z důvodu vysokého počtu nahlášených družstev.

Závody zahajovali nejmladší, kde jsme rovnou měli dvojí zastoupení. V I. kategorii jsme měli Terezku Chudíkovou, která zacvičila svůj závod krásně a v konkurenci 47 dívek vybojovala 6.místo. V soutěži družstev se holky staly Vicemistryně ČR. Ve II. kategorii nás zastupovala Ela Pohludková, které chyběla pouhá desetinka na první místo. Elinka se tak stala Vicemistryní pro rok 2019 a v soutěži družstev brala s oderskými gymnastkami také stříbro.

V I. kategorii chlapců nás reprezentoval Peťa Roman, který všem vytřel zrak a s 2-bodovým náskokem se stal Mistrem ČR v soutěži jednotlivců. Soutěže se také zúčastnil Česťa Vařecha, který se umístil na 18.místě. Chlapecké družstvo vybojovalo 3.místo v soutěži krajů. V II. kategorii se Frýdecký klučičí tým nenechal ničím rozhodit a vybojoval zlato. V soutěži jednotlivců se tentokrát nejlepé dařilo Kubovi Brettschneiderovi, který získal stříbro a Kája Delong se umístil na 3.místě. Vaškovi Svobodovi chyběla pouhá půl desetinka na 3.místo a David Rumíšek se umístil na pěkném 7.místě.

Ve III.kategorii nás reprezentovala Bětka Geblová, která se stala v soutěži jednotivců Mistryní ČR a Terka Brynychová vybojovala bronzovou medaili. S družstvem si dívky stouply na nejvyšší příčku. U chlapců jsme měli zastoupení Honzy Provazníka, který se pro tento rok stal také Mistrem ČR a Damiho Peřiny, který vybojoval 6.místo. Družstvo bylo doplněno havířovskými chlapci a společně dosáhli na zlato.

Ve IV.kategorii jsme měli pouze družstvo dívek, kde nás zastupovala Kája Bužková a po bezchybném závodu si tak stoupla na nejvyšší stupínek a stala se Mistryní ČR. Vanda Gřesová se po nezdařené kladině nevzdala a nakonec vybojovala nádherné 6.místo v konkurenci 39 závodnic. Družstvo doplnila oderská a paskovská gymnastka a dívky se společně staly Mistryněmi ČR v soutěži družstev.

V kategorii dorostenek náš oddíl zastupovala Kiki Gřesová, která ve velké konkurenci vybojovala stříbro a Terka Pohludková získala 6.místo. V soutěži družstev se holkám dařilo a staly se také Mistryněmi ČR pro rok 2019.

,,Republikový závod hodnotíme jako velmi úspěšný. V soutěži družstev jsme se se stali celkem 5x MISTREM ČR, 2x VICEMISTREM ČR a 1x 2.VICEMISTREM ČR. V soutěži jednotlivců se naši frýdečtí svěřenci stali 4x MISTREM ČR, 2x VICEMISTREM ČR a 2x 2.VICEMISTREM ČR.", dodaly trenérky ve složení Kohutová Kateřina, Tobiášová Petra, Henychová Vendula, Cmíralová Daniela a Sochací Denisa.