MČR Doubí u Třeboně 2018

17.05.2018

8-mi násobní mistři ČR!!

Gymnasté a gymnastky z oddílu TJ VP Frýdek-Místek zažili nejúspěšnější víkend sezóny. 11.-13.5. se konalo Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice v Doubí u Třeboně.

Na tento závod se dostali pouze 4 nejlepší jednotlivci z každé kategorie. Družstva byla složena ze závodníků z Frýdku-Místku, Oder, Paskova, Havířova a Opavy. Náš oddíl reprezentovalo 17 členů dívek a chlapců. Chlapci soutěžili na 4 nářadích a to: prostná, přeskok, hrazda a kruhy. Dívky na prostných, přeskoku, hrazdě a lavičce/kladině.

V kategorii družstev jsme za Moravskoslezský kraj posbírali 8 zlatých medailí a stali se tak 8x Mistry České republiky. K získání poháru za nejúspěšnější kraj nám chybělo jen pár bodů a také zastoupení kategorie dospělých.
V kategorii jednotlivců jsme si také přivezli několik titulů.

V nejmladší kategorii I si z chlapců nejlépe vedl Vašek Svoboda, který si vybojoval titul Vícemistra ČR, Peťa Roman skončil na 5. a Míša Novotný na 13. místě z 20 závodníků. V kategorii II jsme dosáhli na hattrick a ze zlaté medaile se radoval Kuba z Havířova, stříbro bral Vašek Adámek a bronz Kája Delong. Kuba Brettschneider skončil na 5. místě ze 17 závodníků. V kategorii III jsme z našeho oddílu měli zastoupení pouze Honzy Provazníka, který se stal Vícemistrem ČR také ze 17 závodníků.

V nejmladší kategorii I dívek si nejlépe vedla Ela Pohludková, která si vybojovala titul Vícemistryně ČR. Nelča Eliášová obsadila 8.místo v konkurenci 47 závodnic. V kategorii III se nejlépe umístila Terka Brynychová na 5. místě a Bětka Geblová na 17. místě ze 43 závodnic. V kategorii IV si bronzovou medaili zasloužila Vanda Gřesová a 5. místo Kája Bužková ze 46 závodnic. V kategorii dorostenek se na stupně vítězů postavila Kiki Gřesová a vybojovali si tak titul Mistryně ČR. Verča Papalová byla 5., Terka Pohludková 6. a Natka Závodná 18. z 29 závodnic.

V konečném součtu si kromě 8-mi zlatých z kategorie družstev vezeme do Frýdku i 7 individuálních medailí z kategorie jednotlivců.

Tímto bychom chtěly děti moc pochválit za vzornou reprezentaci našeho oddílu, města i kraje a rodičům bychom chtěli poděkovat za vaši neskutečnou podporu!