Letní soustředění 2021

31.08.2021

Letní gymnastické soustředění se konalo na naší škole od pondělí do soboty ke konci srpna. Zúčastnilo se celkem 46 dětí. 25 závodních a 21 dětí z přípravky a začátečníků.

Celý týden se o děti starala trenérka Vendula, Veronika, Tereza, Kristina, Natálie, Vanda a Karolína. Dorazila za námi i trenérka Petra, která připravila pro starší holky podiovou skladbu. Naši bývalé trenérce a současné rozhodčí Daniele děkujeme za naplánování trasy orientačního běhu a Bětce patří poděkování za uskutečnění stezky odvahy.

Na soustředění jsme většinu času věnovali především průpravám na akrobacii a trampolíně. Ke konci týdne jsme do programu zařadili i skákání, ale pouze do vysokého nebo měkkého doskoku. Počasí nám přálo alespoň na orientační běh, který se běžel z Chlebovic a trasa měla 6 km. Poté jsme uvolnili svaly a vyblbli se v aquaparku na Olešné. K večeru jsme usedli k ohništi a společně opékali buřty. Kromě těchto aktivit jsme vyrazili s dětmi i do trampolínového centra Enha Freestyle v Ostravě. Večerní program neobsahoval pouze cvičení, ale také různé závodivé a silové soutěže, kde si každá soutěž našla svého vítěze, jak v jednotlivcích, tak i v družstvech. Družstvo ,,JUPÍCI" nasbíralo za celý týden nejvyšší počet bodů a soutěž vyhrálo.

Týdenní soustředění jsme si užili na plno, seznámili se navzájem, naučili se nové věci a dopilovali ty základní. Všichni jsme to zvládl bez úrazu a ve zdraví. :-)

Děkujeme za účast a těšíme se příští rok. :-)