Krajské kolo Paskov 2023

16.04.2023

Dne 16. dubna proběhlo krajské kolo ve sportovní gymnastice v Paskově. Soutěže se zúčastnili závodníci z našeho kontrolního závodu, kteří se umístili na prvních čtyřech postupových místech.

1. sled odstartovali chlapci z našeho SK Frýdek - Místek a jelikož byli z kraje jediní, tak mohli poměřit své síly jen mezi sebou. V kategorii mladší žáci I se nejlépe vedlo Kryštofovi Czernému, který se umístil na 1. místě, následoval ho Denis Magnusek na 2. místě a Jakub Rusina na 3. místě. V kategorii mladší žáci II si 1. místo vybojoval Štěpán Tašner, 2. místo Matyáš Klosík a 3. místo Gabriel Závodný. Sled uzavíralo duo starších žáků III a to Eliáš Švarc, který porazil Vojtěcha Eduarda Šebestu.

Ve 2. sledu už závodily pouze dívky, nejprve kategorie I. Družstvo ve složení Adéla Petrovská, Linda Zapletalová, Melanie Malinovská a Jasmine Molnárová si vybojovalo 2. místo v konkurenci pěti družstev z SPV Ostrava, TJ Odry a TJ Paskov. V soutěži jednotlivců stříbrnou medaili získala Adéla, Linda byla 9., Melanie hned za ní 10. a Jasmine 16.

Ve 3. sledu se nám dívky z kategorie II umístily taktéž na 2. místě v soutěži družstev v konkurenci pěti týmů z SPV Ostrava, TJ Odry, TJ Paskov a TJ VP F-M Pružinky. Na stupeň vítězů se probojovala Viki Krulišová se stříbrem, 4. místo patřilo Nelči Koláčkové, 6. místo Vilmě Svobodové a 7. místo Simči Rybářové.

4. sled ovládly naše dívky z III. kategorie a doslova převálcovaly své soupeřky z ostatních 4 oddílů o 13 bodů. Emma Lusová získala v soutěži jednotlivců zlatou a Anna Macečková stříbrnou medaili. Na 4. místě pak byla Izabela Delongová a 5. Eliška Musilová.

Poslední sled uzavíraly dívky z kategorie IV a dorostu. Družstvo Tereza Chudíková, Sára Nell Peřinová a Adriana Koláčková se umístilo na 2. místě. Nejlépe z nich si vedla Terka, která obsadila 2. místo, Sára Nell si vybojovala bronz a Adri 6.místo. V kategorii dorostenky se závodilo pouze v soutěži jednotlivců. Alžbětě Geblové se podařilo o 3 a půl bodu zvítězit nad závodnici z Paskova a z Oder. 4.místo patřilo Nelči Lukáčové.

Gratulujeme všem našim dětem, které se umístily v soutěži jednotlivců na prvních 4 místech a zajistili si tak postup na republikovou soutěž ČASPV, která se bude konat 19. - 21. 5. 2023 v Doubí u Třeboně.