Krajské kolo ČASPV Paskov 2024

20.04.2024

V sobotu 20. 4. 2024 se naši gymnasté poprali v krajském kole ve čtyřboji sportovní gymnastiky v Paskově o postup do republikového finále, které se každoročně koná v Doubí u Třeboně. Z každé kategorie postupovali čtyři nejvýše umístění jednotlivci, kteří následně vytvoří krajské družstvo a reprezentují Moravskoslezský kraj.

V I. kategorii dívek jsme do soutěže postavili tři družstva, ze kterých se podařilo ze sedmnácti závodnic 4. místo urvat Karolíně Kalusové. Bronzový stupeň obsadila Klára Vehovská, stříbrnou pozici si vycvičila Linda Zapletalová a přebornicí kraje se stala Melanie Malinovská. Krásný závod zajela i s 5. místem Jasmine Molnárová, 7. místo Viktorie Kvašňovská, 8. místo Ema Žvaková, 9. místo patřilo Michaele Goryczkové, 10. místo obsadila Andrea Šidlová, o desetinu a půl za ní byla Stela Bednářová a 13. místo Klára Šidlová.

V I. kategorii chlapců jsme měli pouze jednoho zástupce a to Jakuba Rusinu, který si zaslouženě přišel pro první postupovou příčku.

Ve II. kategorii dívek jsme postavili družstva dvě. Na poslední postupové 4. místo si stoupla Adéla Petrovská, 2. místo obsadila Nela Koláčková a i v této kategorii máme přebornici kraje a stala se ji Vilma Svobodová. Sandra Bartoňová si vycvičila krásné 5. místo, hned za ní na 6. místě Simona Rybářová, na 10. místě se umístila Ema Navrátilová, na 11. místě Laura Kaletová a 14. místo si vybojovala Sofija Kryvonosenko.

Ve II. kategorii chlapců jsme vyslali tři naše zástupce, kteří si poměřili síly mezi sebou a 3. místo si vybojoval Denis Magnusek, 2. místo získal Kryštof Czerný a pro zlato si přišel Štěpán Tašner.

Všem dětem děkujeme za krásnou reprezentaci a postupovým přejeme hodně štěstí v celorepublikové konkurenci.