Krajské kolo AŠSK

26.03.2019

Dne 19.3.2019 proběhlo krajské kolo AŠSK ve sportovní gymnastice, které pořádalo gymnázium Petra Bezruče v Místku. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 chlapeckých a 27 dívčích družstev.

Nejmladší kategorie, která je určena pro dívky do 10 let byla pro nás nejúspěšnější z celého závodu. V soutěži družstev jsme s přehledem získali 1. místo s náskokem tří bodů. Dívky získaly nejvyšší součet známek na prostných, hrazdě i přeskoku. Překvapením bylo vyhlášení jednotlivců, kdy naše holky obsadily všechny tři stupně vítězů. Terezka Chudíková vybojovala nejvyšší příčku, Nikolka Budačová brala stříbro a Izi Delongová bronz. Ema Švecová ovšem nezaváhala a získala krásné 5. místo.

Ve II. kategorii se dívky ve složení: Maruška Bardoňová, Terka Dužíková, Nelča Lukáčová a Klárka Urbišová snažily, ale stačilo to pouze na bramborovou medaili. Z jednotlivců dopadla nejlépe Nelča Lukáčová.

V kategorii starších děvčat jsme opět slavili úspěch. Družstvo vybojovalo zlato a dívky se tak staly nejlepšími v Moravskoslezském kraji ve své kategorii. V konkurenci 27 děvčat obsadila Terka Brynychová 1.místo, Kiki Macháčková 5. místo, Bětka Geblová 7. místo a Terka Divišová 10.místo.

Ve IV. kategorii zastupovala náš oddíl dvě děvčata, která tvořila družstvo s dalšími dvěmi Palkovickými děvčaty. V jednotlivcích Vanda Gřesová vyhrála a Kája Bužkova obsadila 2. místo. S družstvem vyhrály a postupují tak na republikové finále do Prahy, které se koná 6.dubna.

V dorostenkách tvořily družstvo dívky z gymnázia Cihelní, které u nás pravidelně trénují. Kiki Gřesová obsadila 1. místo, Terka Pohludková 2. místo a Natka Závodná 3. místo. Díky vítězství v soutěži družstev také postupují na republikové finále, kde se poperou o to nejlepší umístění.

V nejmladší kategorii chlapců jsme měli zastoupení dvou našich svěřenců. Vašek Svoboda byl ve své kategorii nejlepší a umístil se tak na 1.místě, Peťa Roman obsadil 2.místo. Se svým družstvem zabodovali a stoupli si tak na nejvyšší stupeň vítězů.

V další kategorii jsme měli do závodu postavené družstvo ve složení: Kája Delong, Adam Moskva, Kuba Brettschneider a David Rumíšek. Klukům se závod vydařil a stali se nejlepšími ve své kategorii. Kategorii ovládl a 1.místo získal Kája, Adam získal bronzovou medaili, Kuba získal nepříliš oblíbené 4.místo a David 5.místo.

Honza Provazník soutěžil ve starší kategorii a v konkurenci 12 chlapců se probojoval na 1.místo a stal se tak přeborníkem MSL kraje pro rok 2019.

Všem dětem moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci 11.ZŠ a našeho oddílu.