Kraj - Česko se hýbe

23.05.2019

10.5.2019 nás čekaly první závody v Pohybových skladbách, které se uskutečnily v Ostravě. Soutěž Česko se hýbe je určená jak pro gymnastiku, tak pro taneční sporty a aerobik a má za cíl "rozhýbat celé Česko". Krajského kola se z našeho oddílu zúčastnily 3 družstva ve 3 různých kategoriích.

Ve věkové kategorii 8-11 let jsme měli dívčí tým s názvem "MOTÝLI A HOUSENKY", kterou vytvořila trenérka Daniela Cmíralová s dopomocí Kateřiny Kohutové. Sestava je velice dynamická s pestrými akrobatickými prvky a zajímavým nápadem. To také ocenila porota, protože se dívky umístily na krásném 2. místě a zajistily si tak postup na republikové finále, které se uskuteční v Praze.

V kategorii od 11 do 13 let jsme měli chlapecký tým se skladbou "SPIDERMANI", kterou vymyslela trenérka Vendula Henychová. V sestavě se objevuje spousta zvedaček s náročnými akrobatickými a silovými prvky, které doladili perfektní kostýmy. Chlapcům se cvičení podařilo a skončili na nejvyšší příčce s jistým postupem na MČR.

Starší děvčata cvičila ve věkové kategorii 13-16 let, kde se předvedla se svou skladbou s názvem "RIO". Choreografem sestavy byla trenérka Petra Tobiášová a krásné barevné kostýmy nám ušila Paní Geblová, které bychom chtěli poděkovat za pomoc a kreativitu. Sestava je velice pestrá a dynamická se spoustou gymnastických prvků, které si děvčata užívají. Porotě se skladba zalíbila a náležitě ji ocenili zlatými medailemi a probojovaly se tak do finále.

Všem gratulujeme a přejeme úspěch ve finále Česko se hýbe!