Kraj ČASPV Paskov 2018

30.04.2018

29.4.2018 jsme se zúčastnili krajského kola v časpv ve sportovní gymnastice. Závody se konaly v Paskově, kde jsme měli konkurenci z Ostravy, Paskova, Opavy, Albrechtic a Nového Jičína.

U mladších žákyň v kategorii I. jsme měli dvě družstva.
Družstvo "A": Ela Pohludková, Nela Eliášová, Ema Švecová a Terka Chudíková.
Družstvo "B": Niky Budačová, Dorka Vidláková, Natka Mikulová a Lucka Madenská.
Dívky z družstva A si vedla moc dobře a skončila na 2. místě. V jednotlivcích se pak nejlépe umístila Elinka, která skončila na nejvyšší příčce a následně Nelinka na 4. místě. Obě si tak zajistily postup na Mistrovství ČR.

U mladších žáků v I. kategorii bylo družstvo ve složení: Vašek Svoboda, Peťa Roman, Míša Novotný a Česťa Vařecha. Tito chlapci byli ze své kategorii nejlepší a domů si odváží zlaté medaile. V jednotlivcích se na 1. místě umístil Vašek, na 2. Peťa a na 3. Míša. Všichni tři postupují na republiku.

Mladší žákyně II. Družstvo "A" ve složení: Kika Macháčková, Magda Kubošová, Terka Divišová a Maruška Bardoňová se umístily na 2. místě. Nejlépe se umístila Magda, která skončila na bohužel nepostupovém 5. místě. Družstvo "B" bylo ve složení: Terka Dužíková, Zuzka Žáková a Nela Lukáčová.

U chlapců v II. kategorii bylo družstvo "A" ve složení: Vašek Adámek, Kuba Brettschneider, Kája Delong a Adam Piontek. Chlapci se se svými skvělými výkony umístili na 1. místě. Družstvo "B": David Rumíšek, Domča Šebák, Damián Peřina a Adam Moskva skončili na 3. místě. Nejlépe se umístil Vašek, který skončil na 2. místě a hned za ním Kuba na 3. místě a Kája na místě 4. Tito tři chlapci si tak zajistili postup na MČR,

Starší žákyně III. cvičily ve složení: Bětka Geblová, Terka Brynychová, Klára Hlásna a Niky Plevková. Postup na republiku si zajistila Bětka, která skončila na krásném 2. místě a následovala ji Terka na bronzové příčce. Z družstva holky skončily po 0. bodů jedné z dívek na přeskoku, na 2. místě.

U starší žáků III., máme pouze Honzíka Provazníka, který svými krásnými výkony překvapil ostatní trenéry a suverénně skončil na 1. místě. Postup na republiku do Doubí si tak s jistotou zaslouží.

Starší žákyně III, kde jsme měly pouze dvě závodnice a to Vandu Gřesovou a Káju Bužkovou, se popraly s dívkami z Oder. Kája byla lepší a skončila na 2. místě, proto postupuje na republiku. Vanda i po nepovedené kladině stačila na 4. místo a rovněž postupuje.

Měli jsme také Dorostenecký tým, který byl ve složení: Kika Gřesová, Verča Papalová, Terka Pohludková a Naty Závodná. Jelikož děvčata byla sama, tak společně všechny postupují do Doubí. V jednotlivcích na tom byla nejlépe Kika, dále Terka a na 3. místě Verča.

Přejeme mnoho úspěchu v Doubí u Třeboně, kde se bude konat MČR!