Kraj AŠSK Ostrava 2018

30.03.2018

Ve středu 28.3 jsme se zúčastnili krajského přeboru ve sportovní gymnastice. Závody se konaly v Ostravě ve Vítkovickém gymnastickém klubu, který jsme navštívili poprvé. V každé kategorii jsme měli jedno družstvo dívek a do III. kategorie také jedno družstvo chlapců.

V I. kategorii dívek, které bylo ve složení: Maruška Bardoňová, Ema Švecová, Nela Lukáčová a Terka Chudíková se dívkám moc nepovedly sestavy na hrazdě. Stačily to ale dohnat na prostných, kde dostaly vyšší známky a tím si zajistily krásné 3. místo. V jednotlivcích se nejlépe umístila Ema, která skončila na nepříliš oblíbeném 4. místě a hned za ní také Maruška a Terka.  V této kategorii byla konkurence opravdu vysoká, závodily zde také registrované profesionální gymnastky.

V nejmladší kategorii byli chlapci ve složení: David Rumíšek, Adam Moskva, Adam Piontek a Maroš Gajdoš. Klukům se vše zdařilo jak mělo a na všem měli krásné vysoké známky, které jim zajistily 1. místo a stali se tak přeborníky moravskoslezského kraje. V jednotlivcích se nejlépe umístil David, který skončil na 2. místě a následoval ho Adam Piontek na 3 a Adam Moskva na 4. místě.

Ve II. kategorii dívek nám závodila: Kristýna Macháčková, Magda Kubošová, Terka Divišová a Terka Dužíková, které měly opět, jako mladší holky, menší problémy na hrazdě. Na ostatním nářadí ale nezaváhaly a zajistily si tak krásnou 3 příčku. Nejlépe se umístila Kika a Magda se stejným počtem bodů a to na 8. místě.

V kategorii II. chlapci za nás cvičil: Kuba Brettschneider, Vašek Adámek, Dominik Šebák a Damián Peřina. Kluci byli šikovní a předvedli své kvality na každém nářadí, jen Kubík bohužel neměl svůj den, kdy mu nevyšla noha na přeskoku a také spadl na hrazdě, ale postná zaválel a dostal se tak do nejlepší šestice. Nejlépe se však umístil Vašek, který skončil na 2. místě a následoval ho Dominik se 4 příčkou. V družstvu se chlapci umístili na nejvyšším stupínku!

Ve III. kategorii jsme v chlapeckém závodě měli pouze jednoho jednotlivce za Palkovickou školu a to Honzíka Provazníka. Až na pár točů navíc na hrazdě se mu vše podařilo, ukázal své kvality a domů si odváží zlatou medaili.

U dívek ve III. kat., které byly ve složení: Terka Brynychová, Bětka Geblová, Klárka Hlásna a Aďa Popovová se nejlépe umístila na 4. místě Terka a šlapala ji na paty Bětka s 6. místem. Holky byly moc šikovné a nenechali se zaskočit velkou konkurencí mnoha družstev a umístily se na stříbrné příčce.

Naše nejstarší děvčata Kája Bužková, Vanda Gřesová a Kika Gřesová, která cvičila za svou školu v Palkovicích, bojovala o postup na republikové finále do Prahy. Děvčata byla mírně nervózní, ale zvládla vše jak mají nacvičené a můžou se tak pyšnit titulem krajských přebornic a mají možnost se v Praze utkat s těmi nejlepšími. V jednotlivcích se nejlépe umístila Vanda a to na 2. místě.

Všem moc gratulujeme! Vaše trenérky :)

Foto zde