JoJo CUP Dobřichovice 2023

28.01.2023

Na první závod v roce 2023 jsme se vydali na 7. ročník JoJo Cupu do Dobřichovic. Vyjeli jsme se čtyřmi družstvy už v pátek 27. ledna. Večer po příjezdu měly děti ještě možnost tréninku, a tak se mohly alespoň protáhnout po dlouhé cestě a vyzkoušet si nářadí.

JoJo Cup je dvojboj a závodí se pouze na akrobacii a trampolíně. Brzy ráno zahájilo závod naše nejmladší družstvo dívek kategorie Junior 0. Perfektně předvedené tréninkové skoky se na závodě bohužel moc nepovedly a dívky zaznamenaly hned v první řadě přes bednu dva pády. Nálada se zlepšila na akrobacii, kde se moc snažily a předvedly krásné hvězdy v kombinaci na jedné ruce. Ani třetí nejvyšší známka za akrobacii bohužel nestačila na lepší než 8. místo.

Poté jsme se přesunuli s ostatními družstvy do vedlejší haly, kde už se závodilo na airtracku. Náš mix tým v kategorii Junior IA ukázal na akrobacii kromě hvězd a přemetů, kde jim chyběly špičky, také rondát flik a Viky zakončila obtížnější řadou rondát flik prkno, které bylo povedené, ale s pádem na zadek :) Další dva pády tým neminuly ani na trampolíně ze salta skrčmo a přemetu přes bednu. A tak ani kategorie Junior I nedosáhla na medaile a umístila se na 6. místě.

Pokračovali jsme závodem kategorie Tria, kde závodníci už skákali tři řady a bedna se vyměnila za přeskokový stůl. Trampolínu tým zahájil pádem z přemetu u prvního skoku. Druhou řadu odskákali rondáty přes stůl a třetí šli salta schylmo s jedním pádem a salto toporné 180. Na akrobacii byl v první řadě předveden rondát flik, holky ve druhé řadě ukázaly pouze hvězdy a Eliáš salto vpřed. Ve třetí řadě byl rondát flik flik a rondát flik salto skrčmo. Série byla předvedena bez pádu, ale s velkými srážkami za provedení. Tým trio mix získal 3. místo a bronzové medaile. Nutno říci, že kategorie Junior IA i Trio mix musí do příštích závodů zvýšit obtížnost skoků, včetně lepšího provedení, aby mohli pomýšlet na lepší umístění.

Poslední kategorie Junior II dívky závodila ve 2. sledu a uzavírala tím celodenní závodní den. První disciplínou pro naše dívky byla akrobacie. V první řadě šly rondát flik prkno. Druhá řada byla vpřed, kombinace přemet schylmo a přemet schylmo 180. Ve třetí řadě kromě rondát flik skrčmo, byly také prkna 180 a Terka na závěr prkno 360. V saltech se sice našla spousta velkých chyb, některá byla nízká, povolená nebo prohnutá, ale i tak dosáhly na druhou nejvyšší známku. Svůj závod zakončily na trampolíně. Ve společné řadě odskákaly přemety přes stůl, poté točily v první i ve druhé letové fázi, kde byly mírně rozhozené a ve třetí řadě šly salta toporné s obraty 180, 360 a Izi 540. Celou sérii skoků odskákaly bez pádu, a tak dostaly za předvedené výkony nejvyšší známku. Vyhlášení v této kategorii bylo dost napínavé a 1. místo našich dívek udělalo krásnou tečku za dlouhým a náročným dnem.

Všem dětem moc gratulujeme a těšíme se na příště :)