Gymnastický kemp Dobřichovice 2022

06.02.2022

První únorový víkend se v Dobřichovicích konal kemp, který byl zaměřen na sportovní gymnastiku. Vyjížděly  jsme již v pátek odpoledne, protože program začínal v sobotu brzy ráno. Po příjezdu do tělocvičny jsme povečeřely, byly jsme seznámeny s programem, a poté jsme se přichystaly ke spaní.

Sobotní trénink začal okolo deváté hodiny ráno. Na začátku se všechny děti společně rozběhaly a protáhly. Poté byly rozřazeny do skupinek. Na každém stanovišti se holky setkávaly s různými lektory. Přes všelijaké průpravy se holky dostaly i na trampolínový pás, hrazdu, bradla, přeskok, posilování a na velké kladiny. Také měly příležitost zkusit moderní gymnastiku a balet. Po náročném dni ulehly do svých spacáků.

V neděli začínal program stejně jako předešlý den. První dvě stanoviště si mohla každá skupinka vybrat podle toho, co nejvíce potřebuje. My jsme zvolily trampolínu do jámy a trampolínový pás, jelikož tyto možnosti doma nemáme a byla by škoda jich nevyužít. Poté si holky vyzkoušely další sestavu z moderní gymnastiky a posledním stanovištěm bylo kompenzační cvičení. Po obědě jsme vyrazily na vlak.

I když to byla gymnastika, která není v našem hlavním zaměření, tak si holky vezou nové zkušenosti, které využijí jak v TeamGymu, tak v jednotlivcích.