Gymnastické Soustředění 2018

04.09.2018

26.8 - 31.8.2018 jsme pořádaly letní gymnastické soustředění, které se konalo u nás na 11. ZŠ. Soustředění se účastnilo přes 40 dětí od nejmladších z 1. třídy až po nejstarší děvčata, která jsou už na střední škole.

Pro děti jsme měly připravené spoustu aktivit, jako bazén, jump centrum ve Frýdeku-Místku, orientační běh, který měl cíl ve Skalici u naší bývalé trenérky Pavly Raškové, beach volejbal, různé závodivé hry a silové soutěže a také nechyběla spousta gymnastiky.

Po celou dobu soustředění byli děti rozdělené do družstev, ve kterých sbíraly body za různé soutěže, ty se následně sčítaly a na konci soustředění bylo celkové vyhlášení. Byly družstva jako Skittles, Jumanji, Bakterie, Nej(ky), Prďoušci a Limetky.

Za zmínku stojí silová soutěž, kde se děti určitě předvedly a navzájem se motivovaly k lepším výkonům. Mezi nejlepší výkony patří výdrž v sedě o zeď ("záchod"), kdy nám dvě děvčata vydržela přes 6 minut! Velkým překvapením byla hlavně výdrž v planku (ve vzporu na loktech), kde se v napínavém finále setkali 2 děti z 1. stupně a ani jeden to nechtěl vzdát. Nakonec oba vydrželi něco přes 9 minut!

Soustředění jsme si velice užili a také jsme se více navzájem poznali, což je v týmových sportech důležité. Přejeme dětem do nové sezóny spoustu sil, úspěchů a hlavně radosti z trénování!