Finále poháru AŠSK Teamgym 2018

05.12.2018

Gymnastika při ZŠ Jiřího z Poděbrad vyrazila na republikové finále v soutěži TeamGym do Třebíče, které se konalo první prosincový víkend. "Této soutěže se účastníme každý rok a snažíme se s dětmi vybojovat nejlepší možné umístění, což je mistr AŠSK pro daný rok", dodala jedna z trenérek Daniela Cmíralová. V závodě soutěžilo celkem dvacet jedna družstev ve třech kategoriích.

V kategorii Junior 0, která je určena pro děti do 8 let bojovalo devět družstev, jedním z nich byly i holčičky z 11.ZŠ. Dívky sice závod odcvičily s jednoduššími řadami na akrobacii i trampolíně, ale za to s čistým a krásným provedením. "Trampolínu odskákaly bez jediného pádu, v první řadě předvedly skrčky přes bednu a druhá řada byla kombinovaná se štikami (roznožka) a saltem toporně. Jako rozhodčí jsem se s ostatníma shodla na nejlepším provedení a holky získaly nejvyšší známku", zmínila se trenérka/rozhodčí Denisa Sochací. Dívky se tak zaslouženě staly Vicemistryně ČR pro rok 2018.

Kategorie Junior I je určena pro děti do 11 let. Zde školu reprezentují vždy dvě družstva, avšak na této soutěži může být v závodě pouze jedno. Družstvo mimo závod soutěž odcvičí, rozhodčími jsou obodováni , ale nejsou započítaní do výsledků. Kdo půjde mimo závod, trenérky rozhodly po předchozích dvou závodech, kde dívky nad chlapci zvítězili o jedno umístění. Dívky svůj závod zahájily na akrobacii, kde se jim to povedlo opět bez pádu, jedna z dívek si zvýšila obtížnost a předvedla rondat-flik-toporné. Holky získaly na akrobacii druhou nejvyšší známku. Na trampolíně předvedly společnou řadu přemetů přes přeskokový stůl a ve druhé řadě salto toporné a salta toporné s obratem 180°. Pódiovou skladbu si dívky z předešlých závodů v provedení zlepšily, ale nesplnily jeden požadavek, díky kterému ztratily jeden bod. Holky zabojovaly a v konkurenci šesti týmů se také staly Vicemistryněmi ČR AŠSK pro rok 2018. "Byla jsem mile překvapena, jak holky závod odcvičily. Měly oslabený tým, ale i tak to zvládly na výbornou. Jsem na ně moc pyšná!" doplnila s úsměvem trenérka dívek Kateřina Kohutová.

Chlapci závodili pod čárou, ale i přesto do toho dali vše, co mohli. Na akrobacii předvedli společnou řadu salto schylmo-hvězda. Ve druhé řadě si opět zvýšili oproti předešlým závodům obtížnost a dva chlapci předvedli salto schylmo-rondat-flik-salto. Trampolínu odskákali bez zaváhání a s nejvyšší obtížností. Na pódiové skladbě nezklamali a potřetí v řadě získali nejlepší známku z celé kategorie. "Kluci se ukázali, jak nejlépe mohli. Získali nejvyšší známku nejen na pódiové skladbě, ale také na trampolíně. Kdyby byli zařazeni do soutěže, tak by se umístili na nejvyšší příčce. Je to pro mě krásná odměna, za tu všechnu práci", dodala trenérka chlapců Vendula Henychová.

Dívky v kategorii Junior II soutěžily v konkurenci pěti týmů. Největším soupeřem je právě domácí Gym club Třebíč. Akrobacii si holky také polepšily a zvýšily si obtížnost, jedna z dívek předvedla rondat-flik-toporné 360°. Na trampolíně odskákaly s přehledem dvě řady přes přeskokový stůl a ve třetí řadě salta s obraty 360°, 540°, ale také premiéru salto s obratem 720°. Na pódiové skladbě zazářily a získaly aplaus celé haly. "Holky získaly na všech nářadích nejvyšší známku a potvrdily si tak Titul mistryň ČR pro rok 2018 podruhé v řadě", dodala s nadšením trenérka starších dívek Petra Tobiášová.

Všem moc gratulujeme za krásné výkony !

Vaše Trenérky :)

Foto a video zde