Finále - Česko se hýbe 2019

10.06.2019

6.6.2019 nás čekaly poslední závody v této sezóně. Společně jsme se vlakem vydali do Prahy, kde jsme bojovali o umístění mezi nejlepšími skladbami z celé republiky. Oblíbená Soutěž Česko se hýbe se snaží rozhýbat děti z celé republiky a závod probíhá ve třech odvětví - gymnastika, tanec a aerobik.

Náš oddíl měl skladbu HOUSENKY A MOTÝLI ve věkové kategorii od 8 do 11. let, kde se představily mladší dívky. I přesto, že je skladba velice rychlá a pestrá ji dokázala děvčata krásně sladit a povedla se jim nejvíce ze všech soutěží v pohybových skladbách. Po odhlášení některých skladeb v této kategorii zůstalo naše družstvo samo a tak si naše dívky stouply na nejvyšší stupínek. Malinké zklamání z malé účasti přesto vystřídala radost z povedeného výkonu a aplausu celé haly. 

V kategorii 11 - 13 let jsme měli chlapecký tým se sestavou s názvem SPIDERMAN. V této kategorii byla největší konkurence, proto měli kluci co dělat. Skladba, kde se střídá plno zvedaček s tanečními úseky, sklidila velký potlesk a úsměv na tváři ne jednoho diváka a soupeře. Po velmi kvalitně odcvičené sestavě, s kterou jsme pomýšleli na zlato, došlo k malému překvapení u vyhlašování výsledků, kdy se naší chlapci umístili na 2.místě. Bohužel v téhle soutěži, kde jsou pravidla hodně otevřená a každému rozhodčímu se líbí něco jiného jsou výsledky nevyspitatelné. I přesto byli chlapci rádi za stříbrné medaile, které si odváží domů. 

Jako poslední skladba z našeho oddílu bylo RIO v podání našich nejstarších děvčat, která cvičila v kategorii od 14 - 16 let. Nejednotnost cvičení zastínily akrobatické prvky a celkově obtížně vymyšlené kombinace prvků, kterých je ve skladbě spousta. Rachot v celé hale nešel přeslechnout a ve výsledcích to bylo znát. Holky si z Prahy odváží zlaté medaile a jako bonus plný počet bodů od rozhodčích.

Úspěšné poslední závody v této sezóně si děti oslavili "šampaňským" a malou procházkou po Praze..

Děkujeme za krásné zážitky a přejeme pěkné pohodové a prosluněné prázdniny! 

Vaše Trenérky :)

Foto a video zde