Doubí u Třeboně 2017

21.05.2017

12. - 14. 5. 2017 jsme se zúčastnili Republikového finále české asociace sportu pro všechny ve sportovní gymnastice. Do Doubí u Třeboně naši svěřenci postupovali z krajské soutěže, která se konala v Paskově. Abychom měli mezi nejlepšími družstvy z celé republiky největší šanci, poskládali jsme čtyřčlenná družstva z těch nejlepších jednotlivců z Moravskoslezského kraje a to z Frýdku-Místku, Paskova, Havířova a Oder.

V nejmladší kategorii kluků za náš oddíl cvičil Jakub Brettschneider, David Rumíšek, Karel Delong a Adam Piontek. Až na pár chybiček a zapomenutí povinných prvků se klukům opravdu dařilo a domů si za družstva přivezli stříbrné medaile. Mezi jednotlivci byl nejlepší Jakub, který se umístil na nepříliš oblíbeném 4. místě. Karel skončil na 8. místě, David na 10 a Adam na místě 13.

V nejmladší kategorii u dívek jsme měli pouze jednu naši závodnici Elu Pohludkovou, která se umístila na krásném 7. místě. Svému družstvu, jakožto druhá nejlepší ve svém týmu, opravdu pomohla a z celkových 14 týmu se holky umístily na druhé nejvyšší příčce. "S výkonem od Ely jsem byla hodně spokojená, šla do toho s nadšením a závody si užila, což je nejpodstatnější" dodává trenérka Kateřina Kohutová.

Jako další reprezentantkou našeho Frýdeckého oddílu v kategorii 6. a 7. tříd byla Karolína Bužková. "Kája odcvičila závody s velkým nasazením, klidnou hlavou a s úsměvem na tváři. Nebyla vůbec nervózní, jakoby o nic nešlo" říká trenérka Petra Tobiášová . Skončila opět na neoblíbeném 4. místě, ale svému družstvu nahnala vysoké body a jako tým z moravskoslezského kraje získaly ty nejcenější zlaté medaile.

V 8. a 9. třídě jsme měly zastoupení dvou naších gymnastek a to Terezy Pohludkové a Vandy Gřesové, která byla navíc o rok ostaršena, kvůli doplnění družstva z postupového krajského kola. Tereza byla se svým výkonem spokojená a umístila se na 5. místě. Vandi se bohužel nepovedla kladina, ale i přesto se vlezla do první desítky. S družstvem holky skončily na 1. místě a staly se tak Mistryněmi republiky.

V dorostenecké soutěži za nás cvičila Veronika Papalová a Miroslava Aldersová, které s družstevm skončily na 3. místě. Veronika si navíc domů odvezla bronzovou medaili za jednotlivce.

Měli jsme také zastoupení v ženské kategorii, kde nás reprezentovala Daniela Cmíralová a Vendula Henychová, které u nás působí také jako trenérky. Přesto, že obě dlouho necvičily, ukázaly, že se gymnastika nezapomíná a stále ji umí. Daniela skončila na 4. místě a Vendula se stala Mistryní republiky.