Česko se hýbe - MČR Praha 2018

10.06.2018

Začátkem června se gymnastika při 11.ZŠ vydala na republikové závody do Prahy, kde nás čekalo Mistrovství ČR v pohybových skladbách. Soutěž Česko se hýbe se konala na Spartě Aréně v Praze, kde se hodnotí především nápad, kostýmy a choreografie sestavy. 

 V kategorii 8-10 let soutěžilo celkem 9 družstev, z toho dvě družstva reprezentovala frýdecký oddíl. Dívky se skladbou BAREVNÝ SEN ve složení: Kristýna Macháčková, Magdaléna Kubošová, Tereza Divišová, Michaela Šebestová, Tereza Dužíková, Klára Urbišová, Marie Bardoňová, Ema Švecová, Nela Lukáčová, Zuzana Žáková, Nela Eliášová, Ela Pohludková, Barbora Waloszková a Marie Bystroňová obsadila stříbrnou příčku a staly se tak Vícemistryněmi ČR. 

Chlapci ve složení: Jan Provazník, Václav Adámek, Dominik Šebák, Damián Peřina, David Rumíšek, Karel Delong, Jakub Brettschneider, Michael Novotný, Adam Piontek, Adam Moskva, Václav Svoboda a Petr Roman předvedli pohybovou skladbu s názvem FERDA MRAVENEC A BROUK PYTLÍK, porazili všechny své soupeře a domů si odvezli titul Mistrů ČR. 

Starší dívky bojovaly o obhajobu titulu z minulého roku v konkurenci 7 týmů. Nakonec jim vítězství uteklo o pouhý bod a šly si pro stříbrné medaile a titul Vicemistryň ČR. Děvčata Tereza Pohludková, Natálie Závodná, Kristina Gřesová, Vanda Gřesová, Karolína Bužková, Adéla Popovová, Nikola Plevková, Alžběta Geblová, Tereza Brynychová, Klára Hlásna, Barbora Hylská a Eliška Verlíková odzávodila se skladbou MIMOVÉ. 

Trenérky byly s úspěchem dětí nadmíru spokojené a poslední závody v pohybových skladbách si všichni užili.

Všem moc gratulujeme!

Vaše Trenérky :)

Foto a video zde