Brněnský pohár 2022

04.06.2022

Závěrečný závod sezóny 2021/2022 se konal 4. června v Brně. Na soutěž jsme vyrazili auty, čímž bychom rovnou moc rádi poděkovali rodičům, kteří nám naše závodníky na závod dopravili.

V brzkých ranních hodinách nám startoval seniorský tým, kde byly všechny dívky v plné síle, ale chyběli nám dva chlapci. I přes oslabení týmu se nám podařilo na akrobacii, která nám zahájila závod, odskákat společnou řadu salto schylmo - přemet - salto toporné s obratem, jak už jsme předvedli na předešlých dvou závodech. Ve třetí sérii Damián Peřina zvedl svou obtížnost v řadě vzad a ukázal dvojné salto schylmo se skvělým doskokem. Následovala trampolína, kde jsme nově zvolili dvě série bez přeskokového stolu. Mix předvedl jednoduchá salta s obraty, ale také dvojná salta schylma i prkna s obratem. Pár chybiček se nám do akrobacie i trampolíny vloudilo, které nás stály spoustu bodů. Pohybová skladba byla pro nás závěrečnou disciplínou. V prvních sekundách máme zakomponovanou do skladby stojku tahem s výdrží, která se dvěma cvičencům nepovedla. Zbylých sedm prvků bylo předvedeno bravurně a tým získal nejvyšší známku, jak z obtížnosti, tak i výslednou. Nejlepší známku z pohybové skladby jsme získali nejen v naší kategorii, ale i z celého závodního dne! :-) Družstvo obsadilo 2. místo.

V odpoledních hodinách dorazily juniorky, které čekala konkurence 14 týmů.  V týdnu nám odpadla jedna závodnice, tudíž holky závodily přesně v deseti bez náhradnice. Holky šly do soutěže opravdu ve skvělé formě a bylo pro nás náročné vybrat pouze 6 dívek, které odskáčou série na akrobacii i trampolíně. Dívky zahájily svůj závod na pohybové skladbě, kde získaly 5. nejvyšší známku v kategorii. Skladba byla předvedená krásně, ale potřebujeme vypilovat provedení prvků. Další disciplínou byla akrobacie, kde holky dokázaly vybojovat nejvyšší známku v soutěži Junior II a hned třetí nejvyšší známku z celého závodního dne, ve kterém se o medaile popralo celkem 38 družstev! Série byly předvedeny bez jakékoliv chybičky, a to se ukázalo v nejlepší známce za provedení. Na podzimní soutěže přidáme vruty vzad a řady vpřed povýšíme na salto schylmo - přemet - salto, čímž si zvýšíme obtížnost. Trampolína našich dívek uzavírala dlouhý závodní den. Holky do toho nedaly veškerou rychlost, která byla zapotřebí a to je připravilo o pár srážek v provedení. I přes to, ale dokázaly získat hned třetí nejlepší známku. Po velkém boji se děvčata umístila těsně pod stupněm vítězů a získaly neoblíbené 4. místo.

Dětem gratulujeme a především juniorky moc chválíme za krásný výkon! :-)