Brněnský Pohár 2019

10.06.2019

1.6.2019 na Den dětí jsme se vydali na teamgym závody do Brna. Za náš oddíl startovaly tři týmy a to Junior I a II dívky a Junior II chlapci.

Junior I dívky, které závodily v brzkých ranních hodinách, byly ve složení: Maruška Bardoňová, Nela Lukáčová, Ema Švecová, Nela Eliášová, Ela Pohludková, Niky Budačová a Terka Chudíková. Dívky svůj závod začaly na pódiové skladbě, na které od posledních závodů hodně zapracovaly. A šlo to poznat! Sestava byla zacvičená velmi kvalitně a ohodnocená vysokou známkou. Pokračovaly na akrobatických řadách, které se jim opět vydařily na jedničku a holky mohly přejít k poslednímu nářadí s úsměvem na tváři. Trampolína byla pro malé holky na brněnském závodě obávaným nářadím. Až na menší chyby v první řadě u přemetů přes přeskokový stůl se jim ale povedla a holky byly za svůj dnešní výkon spokojené. Vyhlášení výsledků bylo pro všechny velkým překvapením, protože se holky probojovaly na medailové pozice a to rovnou na stříbrnou příčku!

V kategorii Junior II v chlapeckém týmu cvičil: Honza Provazník, Damián Peřina, Kuba Brettschneider, Kája Delong, David Rumíšek, Adam Moskva, Vašek Svoboda a Peťa Roman. Hned na úvod závodů se kluci ukázali na pódiové skladbě, ve které mají obtížené prvky jako rondát salto, nebo stojku tahem. Až na menší chybičky se jim sestava náramně povedla a získali za ní veliký aplaus. Na akrobatických řadách chlapci navýšili svou obtížnost, a i přesto ji zaskákali pouze s jedním pádem. Posledním nářadím byla trampolína, kde měli naši kluci druhou nejvyšší známku z provedení a mohli se tak porovnávat s družstvy s obtížnějšími skoky. Jako jediný chlapecký tým ve své kategorii kluci získali zlaté medaile. Kdyby startovali v kategorii proti holkám skončili by na krásném 6.místě z 16 týmů.!

Naše nejstarší děvčata v Junior II byla ve složení: Naty Závodná, Kája Bužková, Vanda Gřesová, Sabi Vančová, Terka Brynychová, Bětka Geblová, Barča Hylská, Eliška Verlíková a Kiki Macháčková. Dívky závod začaly na akrobatických řadách, které se jim podařilo zaskákat bez pádu a s nečekaně vysokými salty. Pokračovaly na trampolíně, kde jsme měly jeden pád, ale i přesto získaly holky celkovou nejvyšší známku ze své kategorie. Na závěr se starší dívky předvedly na pódiové skladbě, která se jim bohužel nepodařila, jak si přály a dokonce zaznamenaly jeden pád ze salta vpřed. Navíc se jedna z dívek během sestavy zranila, ale i tak cvičení dokončila a nakonec získaly třetí nejvyšší známku. I přes nějaké chybičky se starší dívky postavily na stupně vítězů a domů si odváží stříbrné medaile.!

Všechny trenérky dětem děkují za krásné výkony! Jde vidět veliké zlepšení a neustálou snahu skákat těžší a těžší prvky. Také děkujeme rodičům za cestování a podporu!

Vaše Trenérky :)

Foto a video zde

Foto - Pan Rumíšek