Baby CUP Teamgym Třebíč 2019

22.11.2019

 V sobotu 16.11.2019 jsme se již po několikáté zúčastnili Baby CUP TeamGymu, který se každoročně koná v Třebíči. V závodě soutěžila družstva z Bedřichova, Chropyně, Svitav a Třebíče, včetně oddílu z jedenáctky.

V kategorii Junior 0 soutěží děti do 9 let. Zde jsme měli zastoupení dívčího družstva, které se snažilo zabojovat o medaile v konkurenci šesti týmů. Dívky zahájily svůj závod na akrobacii, kde předvedly přemety vpřed a zkušenější i fliky vzad. Na trampolíně skákaly skrčky přes bednu a v druhé sérii salta skrčma. Provedení na akrobacii i trampolíně bylo úžasné, ale s obtížností holky zaostaly. I přesto se jim s přehledem podařilo vybojovat 2.místo.

Kategorie Junior I je určena pro děti do 11 let. Do této kategorie jsme postavili dvě družstva. Družstvo dívek a družstvo mix, ve kterém soutěžilo pět chlapců s jednou dívkou a na akrobacii předvedli společnou řadu rondat-flik-salto. Druhá řada byla obtížnější, objevily se v ní i salta s vrutem 360°. Na trampolíně v této kategorii je zákaz skákaní dvojných salt, a tak se chlapci vrátili k vrutům. Bohužel se nevyhli pádu, ale i přesto zvítězili s náskokem bodu a půl a stoupli si tak na nejvyšší stupeň vítězů a brali zlato.

Družstvo dívek bylo sehrané, jelikož se spolu účastní každé soutěže TeamGym. Trampolína děvčatům zahájila závod, předvedly přemety přes přeskokový stůl a v druhé sérii salta toporné s obratem. Akrobacie také holky nerozhodila, zkušeně ukázaly své natrénované dvě řady. V první sérii rondat-flik, v druhé sérii přidaly na konci salto vzad. Dívky se snažily udržet tempo se svým oddílovým družstvem mix, ale zároveň se svým soupeřem. To se jim povedlo, děvčata si stoupla hned na druhý stupeň vítězů a domů si odvezla stříbrné medaile z konkurence šesti družstev.

Dne 7.12.2019 se koná republikové finále AŠSK, kterého se zúčastní čtyři naši družstva. Tak držte palce!

Vaše Trenérky :)

Foto zde
Videa zde