Baby teamgym 2018

20.10.2018

V sobotu 13.10.2018 se gymnastika při ZŠ Jiřího z Poděbrad vydala na svůj první závod v sezóně. Na Baby TeamGym, který se konal v Třebíči, trenérky vyslaly do soutěže bojovat pět družstev ve třech kategoriích. 

V kategorii "Junior mimina" kde soutěžily děti do 7 let, to byla pro holčičky z oddílu premiéra. Po nevydařené trampolíně, předvedly pěkně provedenou akrobacii i s přemety vpřed, ale na zlepšení známky to nestačilo a získaly tak neoblíbenou bramborovou medaili. 

Kategorie "Junior 0" byla určena pro děti do 9 let. Zde soutěžilo družstvo dívek, ve kterém byla i děvčata, která se tradičně zúčastňují závodů TeamGym. Trampolínu odskákaly s dvěma pády, na akrobacii kromě hvězd a přemetů předvedly i salta bez zaváhání. Dívky překvapily a zaslouženě se umístily na krásném 2.místě z konkurence sedmi týmů. 

Kategorie do 11 let "Junior I", byla družstvy z Frýdku zastoupena nejvíce. Družstvo mix, které bylo na poslední chvíli odděleno do soutěže zvlášť, obsadilo 3. příčku. 

Družstvo dívek, které bylo poskládáno především z dívek 6.tříd, ale také je doplnily dívky ze 4. třídy, si udělala premiéru na akrobacii, kde předvedla kombinaci rondát-flik salto a na trampolíně předvedla salta s obraty. Na medaile to však nestačilo a dívky získaly 5. místo. 

Chlapci, kteří se spolu také pravidelně zúčastňují závodů TeamGym, předvedli na akrobacii salta schylma vpřed v kombinaci s rondát-flik. Trampolína byla úspěšná a díky tomu obsadili 3. místo a domů si odvezli bronzové medaile v konkurenci osmi týmů. 

Všem gratulujeme za předvedené výkony a úspěšný start v letošní sezóně!

Vaše Trenérky :)

Foto a video zde