Baby Teamgym 2017

04.11.2017

Dne 4.11.2017 jsme se již druhým rokem zúčastnili Baby teamgymu v Třebíči.  Na těchto závodech cvičí pouze ti nejmladší a to první stupeň na ZŠ a taky se vleze pár dětí z šestých tříd, pokud jim vychází ročník narození. Cvičí se pouze na dvou nářadích ze tří a to na trampolíně a akrobacii.

Do Třebíče jsme vyjeli s 5 týmy od 2. až do 6 třídy. Bylo nás opravdu hodně, ale chtěli jsme ať si zacvičí všichni a okusí trochu atmosféry z velkých celorepublikových závodů.

Družstva byla ve složení:
Mimina - Terka Chudíková, Barča Molitorová, Dorka Vidláková, Nikča                              Budačová, Lucka Madenská, Kača Šebestová, Česťa Vařecha a                        Peťa Roman.

Junior 0 A - Ela Pohludková, Maruška Bardoňová, Nela Eliášová, Maruška                          Bystroňová, Sára Opálková, Kája Delong a Kuba Brettschneider.

Junior 0 B - Zuzka Žáková, Ema Švecová, Nela Lukáčová, Klárka Urbišová,                        Eliška Čubová, Adam Piontek, Adam Moskva a Míša Novotný.

Junior 1 A - Terka Brynychová, Kika Macháčková, Eliška Verlíková, Barča                            Hylská, Domča Šebák a Vašek Adámek.

Junior 1 B - Magda Kubošová, Terka Divišová, Míša Šebestová, Barča                                  Waloszková, Terka Dužíková a Venďa Ciencialová.

Mimina byla na svých závodech v Teamgymu poprvé a zvládli to perfektně. Trampolínu odcvičili pouze s jednou dopomocí a zasloužili si tak jednu z nejvyšších známek. Na akrobacii šla poznat trochu nervozita, ale i tak se to našim nejmenším podařilo a vybojovali si krásné 1. místo v kategorii MIX.

Junior 0 A začalo né moc zdařile se třemi pády na trampolíně, proto měli co dohánět. Na akrobacii všem vyrazili dech s velmi obtížnými řadami, kdy k nejtěžším patřila od Kubíka: rondát - toporné - skrčmo vzad. Vše ustáli a zacvičili jak měli a domů si zaslouženě odváží opět zlaté medaile v kategorii MIX.

Junior 0 B zacvičili svou trampolínu velmi pěkně aniž by někdo spadl. Neměli sice až tak moc náročné řady, ale čistotou se přiblížili svému Áčkovému družstvu. Na akrobacii jen s malými chybičkami vše zvládli a za své čistě provedené závody dosáhli na třetí místo v kategorii MIX.

Junior 1 B bylo jediné družstvo čistě ženské, které nás reprezentovalo. Trampolína byla zacvičená s jednou chybou, pouze by to chtělo zvýšit trochu obtížnost a výšku skoků. Na akrobacii se bohužel projevila velká nervozita a i v méně obtížných řadách se udělalo mnoho chyb. Na medailové pozice to nestačilo a dívky skončily na 8. místě. Holkám ale patří obrovská pochvala, všechny se moc snažily a navíc dvě závodnice z družstva se na gymnastických závodech objevily poprvé.

Junior 1 A byl náš nejstarší tým, který měl hned na začátku dne problémy se společnou první řadou na akrobacii. Sice né moc čistě, ale i přesto všichni první řadu skočili a v druhé už jen ukázali své kvality. Dovršili to trampolínou, kde byl sice jeden pád, ale řady byly s vysokou obtížností a zbytek byl čistě skočený. Zaslouženě si domů odváží zlaté medaile v kategorii MIX.

Pro zajímavost jsme se podívali, jak by naše družstva uspěla, kdyby nebyla pouze proti mixovým týmům, ale také proti ženským týmům. Mimina by si odváželi stříbrné medaile. Junior 0 A by skončil na 2. místě a Junior 0 B na 4 místě. Junior 1 A by byl na nepříliš oblíbeném 4. místě, kde holčičí týmy byly opravdu namakané.

Všem moc gratulujeme!! Byly to opravdu povedené závody :)

Foto a Video zde