Blue CUP Říčany 2022

13.11.2022

TVT Motion pořádal již 3. ročník soutěže s názvem Blue CUP. Naše dvě nejmladší družstva vyrazila do Říčan u Prahy už v sobotu, protože v neděli začal závod brzy ráno.

Po úspěšném nedělním organizovaném rozcvičení bylo slavnostní zahájení, kde se seřadilo celkem osm družstev v kategorii Junior Mimi a devět družstev v Junior 0. Miminka ročníků 2015 - 2016 na akrobacii zaznamenala jeden pád. I přes to se jim podařilo získat třetí nejlepší známku, protože ostatní hvězdy byly krásné. Na trampolínce ukázala kufry a skrčky přes bednu. Nejlepší body za provedení a nejvyšší obtížnost patřily našemu týmu děvčátek. V součtu chybělo málo a holky mohly získat stříbrné medaile. Podařilo se jim vybojovat nádherné 3. místo.

Družstvo v kategorii Junior 0 odstartovalo svůj závod na akrobacii, kde nastalo jedno malé zaváhání ve společné řadě. Ve druhé sérii si některé dívky poprvé skočily rondát - flik. Předvedení řad bylo moc pěkné a družstvo získalo nejlepší známku ve své kategorii. Trampolína se bohužel nevyvedla a družstvo odskákalo se třemi pády, čímž ztratilo vedení v tabulce. Pouhá desetinka a půl scházela našemu týmu na bronzové umístění.

Zkušená starší závodní družstva se po úspěšném sobotním závodě vyspala v Trutnově a do Říčan přejeli během nedělního dopoledne. V kategorii Junior II jsme ponechali základní šestku děvčat a k nim jsme přidali mladší Viky. Dívky zahájily svůj závod na tumblingu, který byl zacvičen čistě a právem si zasloužily nejlepší známku z jedenácti družstev. První dvě série na trampolíně byly velmi kvalitní, ale třetí řada nebyla dle představ. Děvčata ji odskákala bez pádů, ale získala spoustu srážek za provedení. Díky vydařenému stolu si zajistila hned druhou nejlepší známku. V součtu holky odskočily o sedm desetin a stouply si tak na nejvyšší stupeň vítězů a braly zlato.

Poslední kategorií byla soutěž Junior III, kde jsme poskládali družstvo z třech členů Senior mix a třech Juniorek. V kategorii je zákaz dvojných salt na akrobacii a dvojných salt toporně na trampolíně. Proto jsme na akrobacii jen vrutili :-) Ve společné sérii došlo k jednomu pádu, ale zbylé fliky, salta a vruty byly předvedeny s přehledem. Na trampolíně jsme zvolili dvě řady přes stůl, které obsahovaly i tsukahary schylmo. Třetí série byla plná obratů, vrutů i dvojných salt. Za skvělý výkon tým získal pro náš oddíl druhé cenné zlato.

Během dne proběhla exhibice reprezentantů, kteří se v září zúčastnili Mistrovství Evropy v Lucembursku. Součástí vystoupení byly i naše sestry Kiki a Vanďa, které skvěle reprezentovaly Česko, ale také náš oddíl. Reprezentační tým při vystoupení na akrobacii i trampolíně jistila naše trénerka Venďa s trenérem z Prahy.


Dětem náleží velká gratulace a moc se těšíme na další soutěž, která se koná na konci ledna.